V spolupráci s kresťanskými cirkvami a spoločenstvami, záujmom Scripture Union je približovať Božie slovo deťom, mladým ľuďom i rodinám a povzbudzovať ľudí každého veku k dennému stretávaniu sa s Bohom skrze Bibliu a modlitbu, takže môžu prísť k osobnej viere v nášho Pána Ježiša Krista, rásť a kresťansky dospievať, aby sa stali zodpovednými členmi cirkvi a služobníkmi tam, kde je to vo svete potrebné.

štvrtok 10. novembra 2011

Niečo nové začína...

... teda dúfam.
Už niekoľko rokov chodíme pravidelne na septembrový workshop "Praktické zručnosti v službe deťom" do Banskej Bystrice, ktorý doteraz úspešne organizovala Katedra teológie a katechetiky. Tento rok k pravidelnému workshopu pribudla celoslovenská konferencia detskej služby, ktorá začína už zajtra v Žiline.
Na začiatku príprav som mala veľké obavy, ako sa podarí organizátorom konferenciu pripraviť. Veľmi by som bola rada, keby na Slovensku naozaj bola vynikajúca konferencia pre pracovníkov v detskej službe, ktorá bude miestom, kde môžeme čerpať povzbudenie a získavať nové inšpirácie. Nepotrebujem totiž mať len informáciu, kto, čo a kde robí. Potrebujem žiť na pulze dňa a počúvať, o čom mladá generácia, s ktoru pracujem, hovorí, o čom premýšľa a či vôbec premýšľa. Potrebujem vedieť, ako komunikovať s digitálnymi domorodcami a čo ich v dnešnom svete oslovuje a aké majú otázky.
Ak idete do Žiliny, stretneme sa. Ak nie, napíšem, ako bolo :-)

Žiadne komentáre: